Ahşap Ambalaj ve Farklılığımız

Ahşap Ambalaj ve Farklılığımızı anlatmadan önce genel manada ambalajı açıklamak isterim;

 

Ambalaj; içine konulan ürünü koruyan, en temiz ve en güvenilir koşullarda size ulaşmasını sağlayan, taşınmasını ve depolanmasını kolaylaştıran değerli bir malzemedir.

 

Bir ambalajın temel fonksiyonları;

 

İçermek,
Korumak/Muhafaza etmek,
Taşımak,
Bilgi vermek/Satmak Olarak özetlenebilir.

 

Ambalajlar kullanım alanlarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır;

 

Birincil ambalaj ya da satış ambalajı - nihai tüketiciye satılırken ürünü çevreleyen ambalajdır. Ürünle doğrudan temas halinde olan ambalajı ve satış birimini tamamlamak için gereken diğer ambalaj bileşenlerini (örneğin, kapak ve etiket) kapsamaktadır. İkincil ambalaj ya da grup ambalajı - satış ortamında kolay taşıma uygulamaları için satış birimlerini derlemek amacıyla kullanılan ambalajdır. Bu işlem, tüketiciye satmak üzere ürünleri gruplandırmak suretiyle yapılabilir (örneğin, shrink film ve oluklu mukavva kutu).

 

Üçüncül ambalaj ya da nakliye ambalajı - taşıma/nakliye esnasında oluşabilecek fiziksel hasarları önlemek için bir dizi satış biriminin ya da ikincil ambalajların taşınmasını/nakliyesini kolaylaştırmak amacıyla kullanır (Örneğin, oluklu mukavva kutu). Birim yük - Yükleme/boşaltma işlemleri için birden fazla dağıtım ambalajının bir araya gelerek oluşturduğu ambalaj grubuna birim yük denir (Örneğin, palet üzerinde streç filmle yeniden ambalajlanmış birim). Fonksiyonelliğin yanı sıra, bir ambalaj genellikle belirlenen varış noktasına göre de tanımlanır.Tüketici ambalajı - ticari bir satış noktasından son olarak tüketiciye bir satış birimi olarak ulaşan ambalajdır.

 

Koçist Orman Ürünleri 41 yıllık tecrübe ile üçüncül ambalaj çeşidi olan ahşap ambalaj malzemeleri üretmektedir. İstediğiniz ölçü ve ebatlarda ürettiğimiz ahşap ambalaj malzemelerimiz taşıma/nakliye esnasında oluşabilecek fiziksel hasarları en asgari seviyeye düşürmek için titizlikle üretilir.

 

Standart ölçü ve özel ölçü ile ilgili tüm talep ve ahşap ambalaj malzemesi ihtiyaçlarınız için kocist.com.tr 'yi ziyaret edin.

 

Please reload

Tanıtılan Yazılar

Ahşap Ambalaj, Ahşap Palet, Ahşap Sandık, Ahşap Kafes, İhracat Sandığı, İhracat Kafesi, İhracat Ambalajı

Ahşap Ambalaj ve Farklılığımız

06/11/2019

1/2
Please reload

Son Paylaşımlar
Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara
Please reload

Bizi Takip Edin
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square

© 2016 by Koçist Orman Ür.Ltd.Şti.

Başakşehir/İSTANBUL

 • Facebook Clean
 • Twitter Clean
 • White YouTube Icon
 • White Instagram Icon
koçist
 • Facebook - Black Circle
 • Twitter - Black Circle
 • YouTube - Black Circle
 • Instagram - Black Circle